Test çözmek, üye olmak ücretli mi?

Sayfamızdaki tüm testler ve üyelik ücretsizdir. Testlerimizi ister üye olarak, ister üye olmadan çözebilirsiniz.

Niçin öğrenci üyeliği açmalıyım?

Çözdüğünüz testlerin sonuçlarını (doğru, yanlış, puan, genel başarı sırasını, il başarı sırasını) takip etmek istiyorsanız, çözdüğünüz testlerden aferin, yıldız ve arma kazanarak her ay 1 başarı belgesi almak istiyorsanız üye olmalısınız.

Niçin öğretmen üyeliği açmalıyım?

Öğrencilerinizi sisteme ekleyip, onlara ister bizim testleri, ister kendi yaptığınız testleri göndermek, gönderdiğiniz testlerin yapılıp yapılmadığını ve testlerinin sonuçlarını (doğru, yanlış ve puan) takip etmek istiyorsanız öğretmen üyeliği açmalısınız. Öğretmen üyeliği admin onayıyla aynı gün içerisinde açılır.

Üyelik açarken dikkat edilmesi gerekenler..

Üyelik kaydı yaparken mail adresinizi doğru girdiğinizden emin olun, ileride şifrenizi unuttuğunuzda yeni şifre talep edebilmek için kayıtta girdiğinizdenmail adresinizin doğru olması gerekir. Ayrıca başarı belgesi kazandığınızda sadece kayıtta girdiğiniz mail adresine belge gönderilir.

Şifremi unuttum, giriş yapamıyorum

Üye giriş alanında "Şifremi Unuttum" bütonuna tıklayarak kayıtta kullandığınız mail adresine yeni şifre talebi yapabilirsiniz.

Sonuç bilgilerimde il sıralaması çıkmıyor.

Eski bir üyemizseniz ya da üye kaydı yaparken şehir bilgisi seçmemişseniz şehir sıralamasına giremezsiniz. Bu hatayı çözmek için iletişim bölümünden sitede kayıtlı eposta adresinizi ve şehir bilginizi bize ulaştırın.

Yıldız, Aferin, Arma ve Başarı Belgesi Nasıl Kazanılır?

Yıldız, aferin, arma bölümü öğrenci panellerinde görülmektedir.

Her 100 puan aldığınız test için 1 yıldız kazanırsınız.

Her 70-99 puan aldığınız test için 1 aferin kazanırsınız.

Bulunduğumuz ayda 20 adet ve üzeri yıldız almışsanız 1 arma kazanırsınız.

Bulunduğumuz ayda 1 arma kazananın panelinde "Belge Talep Et" bütonu görünecektir. Bütona tıklayarak belge talep edebilirsiniz. Başarı belgeniz çözdüğünüz testlere bağlı olarak, profilinizde görünen isim bilgilerinizle düzenlenip 3 gün içerisinde kayıtta kullandığınız mail adresine jpg formatında gönderilir.

Belgem ulaşmadı, ne yapmalıyım?

Belgeniz muhtemelen kullandığınız mail adresini hatalı girdiğinizden belgenizi gönderememiş olabiliriz. Elinize ulaşmayan belgeler için iletişim bölümünden sorunu bize iletebilirsiniz.

Öğretmen panelinde dikkat edilmesi gerekenler..

Öğrenci kaydına başlamadan evvel, sınıfınızı tarif eden bir grup açmalısınız

Öğrencilerinizi eklerken mail adreslerini bilmiyorsanız kısa bir kullanıcı adı ile de ekleme yapabilirsiniz. Mesela eposta alanına "mehmet53" yazarak öğrenci kaydı yapabilirsiniz. mehmet53'ün yanına eposta uzantısı yoksa çocuklarda giriş yaparken bu şekilde girsinler ve bunu onlara bildirmeyi unutmayın.

Oluşturduğunuz öğrencilerin giriş bilgilerini çocuklara ulaştırın ve bu öğrencilerin panellerinde "Öğretmenin Gönderdiği Testler" bölümünü sık sık kontrol etmelerini isteyin.

Öğrencilerinize bizim yaptığımız testleri göndermek için panelinizden Sınavlarım/Sitedeki Mevcut Sınavlar bölümünden sınıfınıza göre listeleyerek gönderim yapabilirsiniz.

Öğrencilerinize kendi yaptığınız testleri göndermek istiyorsanız Sınav Oluştur bölümünden bize onaya gönderin. Onaylandıktan sonra testinizi grubunuza gönderim yapabilirsiniz. Ancak gönderdiğiniz testlerin son sayfasında cevap anahtarı olması gerekiyor, cevap anahtarı yoksa sınavlar onaylanmaz. Ayrıca mebders.com olarak hazırladığımız testleri de bize onaya göndermeyin, onaylanmaz, çünkü onlar zaten sitede mevcuttur.

İletişim bölümüne yazıyorum yanıt gelmiyor!

İletişim bölümünden yazdığınız sorunlara, bildirimlere genellikle aynı gün içerisinde yanıt verilir. Ancak yazdığınız e-posta adresinde hata varsa yanıtımız size ulaşmamış olabilir. 3 gün içerisinde sorununuza cevap alamamışsanız tekrar iletişime geçebilirsiniz..